Скляні перегородки у квартиру

У квартирі скло може використовуватися не тільки як посуд. Сьогодні перегородки зі скла застосовуються як ефективний спосіб зонування компактних приміщень.

Така конструкція не тільки розділить зони з різним функціональним призначенням, а й підвищить рівень звукоізоляції, а також збереже такі важливі квадратні метри в міській квартирі.

Використання скляної перегородки у квартирі

Найпоширеніший варіант використання такої конструкції – зонування простих приміщень. Наприклад, у квартирах студіях безкаркасною скляною перегородкою доречно буде відокремити зону відпочинку від вітальні або навпаки розмежувати кухню і вітальню.

Важливою перевагою при цьому є збереження відчуття цілісності приміщення і природного освітлення.

  • Каркасні варіанти перегородок доречні для відділення зони балкона від кімнати.
  • У приватних будинках, де передбачена окрема кімната для кабінету або бібліотеки, за допомогою перегородки можна відокремити комфортне робоче місце.
  • По суті ті ж скляні перегородки в квартирі використовуються і для ванних або душових. Маючи дещо іншу конфігурацію, загалом ця конструкція не відрізняється від тієї скляної перегородки для зонування кімнати.

Матеріали з яких виготовляється перегородка

Основний використовуваний матеріал – це полотно загартованого скла або Триплекс з товщиною від 8 до 12 мм. Головною перевагою, та й відмінністю цього скла від більш звичного нам віконного, є його міцність. При випадкових ударах, потрапляння дрібних предметів або простому побутовому зіткненню цей матеріал не розбивається, оскільки витримує навантаження до 220 кг.

Варіантів декоративного оформлення скла безліч. Це може бути нанесення малюнків піскоструменем або ж тонування скла, матове покриття всього полотна або часткове матування – все залежить тільки від ваших уподобань.

Основою будь-якої скляної перегородки в квартиру є металевий профіль, в якому закріплюється саме полотно. Каркас профілю розробляється відповідно до конструкції обраної перегородки та її площі, оскільки є певні обмеження на максимальну або мінімальну площу полотна скла.

Переваги скляної стіни у квартирі

  • практично необмежені можливості для реалізації – цей вид зонування доступний як для великих приміщень, так і для квартир з досить маленькою площею;
  • простий монтаж – така конструкція не потребує узгоджень щодо перепланування, а також проводиться без порушення наявного ремонту;
  • прозоре скло не тільки не “з’їдає” цінні квадратні метри завдяки своїй товщині, також, зберігаючи природний розподіл світла, така перегородка наповнює об’ємом і повітрям усе приміщення;
  • простий догляд за всією конструкцією передбачає тільки періодичне прибирання побутовими мийними засобами;
  • можливість зміни конфігурації перегородки з часом, якщо ви захочете зробити перепланування;
  • хороший рівень звукоізоляції.

Ціна на скляні перегородки у квартирі

Вартість облаштування такої перегородки залежить від кількох чинників: площі скла і його товщини, особливостей конструкції та обраного вами декоративного оформлення скла.